PEK o Schetynie: Jestem przekonana, że powtórzy wynik swojego konkurenta z PiS

PEK na briefingu w Sierakowie była pytana o listy Platformy i parlamentarzystów, którzy zostali przeniesieni do innego okręgu. Jak mówiła:

„Potrzeba nam liderów PO, czyli mocnych twarzy, ludzi, którzy przede wszystkim mają pomysł, mają energię w sobie i podjęli się bardzo ciężkiej pracy pracowania na terenach najtrudniejszych. Takim terenem jest niewątpliwie świętokrzyskie. Przypomnę, że w tym że świętokrzyskim kiedyś poseł PiS-u, też nie ze świętokrzyskiego, robił świetne wyniki, a jestem przekonana, że dzisiaj lider PO takiej rangi, były wicepremier, obecny szef MSZ, jak Grzegorz Schetyna, powtórzy sukces swojego konkurenta i ten wynik na świętokrzyskim poprawi. Jest nam to potrzebne, dlatego, że PO jest potrzebna dzisiaj Polsce”

PEK mówiła także:

„Można się tym zgadzać, lub też nie, ale większość naszych baronów – czyli szefów regionów – zwykle liderowała listą. Jakby pani bardzo dokładnie przeanalizowała, to naprawdę większość z nich nie lideruje, tym listom. Są to albo ludzie młodzi, którzy zastąpili tych, którzy do tej pory byli liderami i są to członkowie partii, albo też ludzie, którzy przyszli z zewnątrz.

Ale ludzie, którzy są fachowcami, chociażby taki Adam Korol – który nie jest członkiem Platformy, ale jest ministrem sportu, pracującym w moim rządzie – będzie otwierał listę na Pomorzu. Chociażby to obecny, co prawda politycznie umocowany, nasz rzecznik, który będzie otwierał listę w Sieradzu. Mamy Joasię Muchę, która jest młodą twarzą. Nigdy nie otwierała listy, ani w Warszawie, ani w Lublinie, zawsze była na jakiejś dalszej pozycji. Dzisiaj będzie liderem tej listy”