Palikot: Najpóźniej w środę rejestracja komitetu Zjednoczonej Lewicy

Jak mówił Janusz Palikot na briefingu po posiedzeniu Rady Politycznej TR:

„Jestem upoważniony do podpisania umowy koalicyjnej z SLD, Unią Pracy i Zielonymi. Zakładam, że tę umowę podpiszemy w tym tygodniu. W tym tygodniu dojdzie do rejestracji komitetu. Zostały uzgodnione parytety, miejsca na poszczególnych poziomach dla koalicjantów. TR będzie miał 10 jedynek i ok. 20 dwójek na tych listach Zjednoczonej Lewicy. Także uzgodniona została nazwa: Zjednoczona Lewica SLD-TR-UP-Zieloni, w skrócie Zjednoczona Lewica”

Pytany o szczegóły list, powiedział:

„To jeszcze bym chciał ogłosić wspólnie z pozostałymi koalicjantami w dniu rejestracji komitetu – być może w poniedziałek, albo we wtorek, najpóźniej w środę do tej dojdzie. Tak się umówiliśmy, że ogłosimy to razem. Ustaliliśmy precyzyjnie liczbę, kto ile dostanie jedynek z poszczególnych koalicjantów. My jeszcze nie ustaliliśmy, jeszcze w 2-3 przypadkach ważą się losy konkretnych miejsc. Z tego powodu podejmiemy ostateczne decyzje w dniu rejestracji komitetu”

Dalej mówił:

„Myśmy, jeśli chodzi o jedynki, przedstawili je dawno temu, i koalicjantom, i opinii publicznej. Pond miesiąc temu. Mogę państwu te 41 jedynek odczytać, ale to chyba nie ma sensu. To nazwiska, które państwo znacie, z jednej strony, jak Barbara Nowacka, Kazimiera Szczuka czy moja skromna osoba, czy obecny tutaj także Michał Kabaciński i inni. Ale także bardzo dużo osób stojących obok mnie. Panie są zaproponowane do tych list, Małgosia Prokop-Paczkowska ze Szczecina, Dorota Jankowska z Radomia (…) Nie ma sporu co do Warszawy, choć był przez pewien czas taki spór”