Duda odwiedził sadowników. „Będą setki wizyt w ciągu tych 5 lat. Chcę dokończyć objazd powiatów”.

Gospodarstwo sadownicze w miejscowości Kopanina Kaliszańska było miejscem pierwszej prezydenckiej wizyty Andrzeja Dudy. W krótkim przemówieniu Duda wrócił do swoich kampanijnych obietnic m.in. dotyczących pomocy dla wsi i wsparcia dla najbiedniejszych rodzin. Jak jednak zaznaczył:

„Mam świadomość, że nie wszystko jest do zrealizowania przez prezydenta, że to wymaga ścisłej współpracy z rządem, bo to jest poważna kwestia finansowa. Ten plan musi zostać zrealizowany we współpracy z rządem”

Duda mówił też, ze będzie orędownikiem wsi.

„Nie zapomnę o wsi. Deklarowałem w kampanii by dopłaty bezpośrednie zostały wyrównane, nie widzę żadnego powodu, by polscy rolnicy dostawali mniej niż francuscy”

Prezydent podkreślił:

„Niektórzy myślą, że zmiana nastąpi ot tak, za pstryknięciem palców – tak nie będzie. Mam determinację, będę pewne sprawy twardo stawiać, nawet jeśli będą się ze mnie śmiali. Ile my już razy słyszeliśmy, że się nie da zrobić, że wszystko jest za trudne”

Duda powiedział, że to jego pierwsza „z setek wizyt w ciągu tych 5 lat”. Jak podkreślił, będzie chciał dokończyć objazd powiatów. Na spotkanie przybyło około 100 mieszkańców miejscowości, Duda rozmawiał z nimi przed i po przemówieniu.

duda2