PEK do PBK: Wspomagaj nas w walce, która przed nami

Premier Kopacz podziękowała prezydentowi Komorowskiemu w swoim przemówieniu na posiedzeniu klubu PO, podkreśliła, że prezydent powinien wspierać dalej Platformę:

„Jesteś wśród przyjaciół, bądź z nami. Wspomagaj nas w tej walce, która przed nami. Głęboko wierzę, że wygramy te wybory na jesieni (…) Tak, jak PBK, PO jest formacją polskiej wolności. PO jest formacją europejską, demokratyczną i umiarkowaną. Wiem, że panie prezydencie, ze był pan strażnikiem tych wartości. Dzisiaj mogę w imieniu PO powiedzieć i zadeklarować, że PO w tych nowych okolicznościach będzie strażnikiem tych wartości”

Premier zaapelowała do PO o refleksję:

„Nie czas na spory i wewnętrzne kłótnie. Czas na spokojna refleksję, na szukanie odpowiedzi, dlaczego Polacy tak zdecydowali. Zwracam się do polityków PO i wiem, że znajdziemy odpowiedz na te pytania. Wiem, że dzisiaj przed nami kilka miesięcy bardzo poważnej próby. Te kilka miesięcy będziemy pracować na rzecz Polaków. Dzisiaj PO to formacja, która wyciągnęła wnioski i czytelnie odczytała ten sygnał. Sygnał, który mówi, że w demokracji nic nie jest dane raz na zawsze”