Szydło po spotkaniu w KPRP z Michałowskim: Dobra rozmowa, być może dziś uszczegółowiona propozycja

Szefowowa sztabu Andrzeja Dudy rozmawiała z dziennikarzami po spotkaniu z szefem KPRP Jackiem Michałowskim. Jak mówiła Beata Szydło na krótkim briefingu pod Pałacem Prezydenckim:

– Rozmawialiśmy o tym, jak powinna być zorganizowana w tej chwili praca i biuro prezydenta-elekta. Była dobra, merytoryczna rozmowa. Ustaliliśmy, że teraz będą rozmowy organizacyjne, bardziej szczegółowe, pomiędzy przedstawicielami sztabu prezydenta-elekta i kancelarii prezydenta Komorowskiego, w celu ustalenia konkretnej lokalizacji biura – do funkcjonowania w tym okresie aż do zaprzysiężenia. Jesteśmy w stałym kontakcie, myślę, że dziś jeszcze będzie uszczegółowiona propozycja.

Wiceprezes PiS przyznała, iż wszelkie szczegóły są w tej chwili doprecyzowywane, a finał rozmów przewidywany jest najpóźniej do końca tygodnia:

– Jeśli chodzi o lokalizację, to prosiliśmy o to, by był to samodzielny budynek, by mogły by w nim być zorganizowane biura. Rozmawiamy również o mieszkaniu dla pana prezydenta-elekta i jego rodziny. Do tej pory było tak, że przekazywało się pałacyk MSZ na ulicy Foksal, natomiast w tej chwili pan minister Michałowski zadeklarował, że sprawdzają różne możliwości, o których KPRP będzie nas informować.

Beata Szydło przyznała także, iż był pomysł, by Andrzej Duda spotkał się dziś z prezydentem Ukrainy Petrem Proszenką.