Poseł PO o przyszłym Sejmie: Kolejna kadencja będzie narodowo-katolicka, ludzie jednak wybierają PiS

Poseł PO, twórca projektu ustawy o związkach partnerskich, zapowiedział w rozmowie z Polsat News, iż raz jeszcze podejmie się wyzwania przeforsowania tej sprawy.

– Spróbuję jeszcze raz podjąć rękawicę, postaram się umówić z panią premier i porozmawiać. Projekt przygotowany przez klub PO powinien być wniesiony do laski marszałkowskiej, nie powinien czekać na kolejną kadencję.

Jak przyznał Dunin: – Wygląda na to, że kolejna kadencja [Sejmu] będzie mocno konserwatywna, żeby nie powiedzieć – mocno narodowościowo-katolicka. Wierzę [w zwycięstwo PO], ale już dziś sondaże wskazują, że ludzie jednak wybierają na podstawie wyborów prezydenckich Prawo i Sprawiedliwość.

Parlamentarzysta PO stwierdził, iż PO musi się wsłuchać w ludzi młodych.

– Został wylany wielki kubeł zimnej wody na głowę Platformy Obywatelskiej. Czy kongres [w czerwcu] będzie nowym otwarciem? Nie. Trzeba posłuchać ludzi młodych, którzy powiedzieli jasno i wyraźnie: słuchajcie nas, chcemy mieć oddziaływanie na to, co się dzieje w naszym kraju. Mam nadzieję, że dzięki temu kongresowi będziemy wsłuchiwać się w głosy młodych ludzi.