Bronisław Komorowski w Toruniu: Musimy powstrzymać powrót ludzi z poglądami rodem z kopalni, z jakichś wykopalisk archeologicznych

Takie słowa padły z ust prezydenta podczas wiecu w Toruniu. Bronisław Komorowski bardzo krytycznie odnosił się do współpracowników Andrzeja Dudy, jak i jego samego. W mocnych słowach skomentował też poglądy polityków PiS, które według PBK są „rodem z kopalni”.

„Musimy powstrzymać powrót ludzi, którzy na sumieniu mają nie tylko różne dziwne zachowania w czasie IV RP, ale także rodem z kopalni, gdzieś z jakichś wykopalisk archeologicznych, poglądy.

Przecież oni nie mówią tego w czasie kampanii wyborczej [o faktycznych poglądach – red.], mają nadzieję, że nie będzie to grało w kampanii. W kampanii opowiada się różne rzeczy, stara się pozyskać głosy. Więc w kampanii mój kontrkanydat przedstawia się jako człowiek umiarkowany. Ale jego rzeczywiste poglądy to są poglądy pani prof. Pawłowicz, pani Żuraw, pana Szczerskiego, to są jego własne poglądy ws. katastrofy smoleńskiej czy in vitro”.

pbk