10 punktów przewagi zwolenników wyjścia z UE. Downing Street popełniło błąd robiąc z Borisa temat referendum

ProvidentNajnowszy sondaż ORB dla The Independent, pokazujący wzrost liczby zwolenników wyjścia z UE aż do 55% do 45% za pozostaniem jest kolejną rzeczą, która złożyła się na rosnącą panikę na Downing Street. Jest to kolejne badanie, po kolejnych badaniach w ubiegłym tygodniu, które pokazuje rosnącą falę za opuszczeniem UE.

W sondażu YouGov 45% było za wyjściem, 41% za pozostaniem. TNS dał zwolennikom Brexitu 43%, pozostania 41%. Badanie ICM z kolei 48% za opuszczeniem Unii, 43 za pozostaniem. Podobnie negatywne dla Camerona wyniki pokazywały wewnętrzne badania Downing Street, o których spekulowały media.

Sytuacja lawinowego wzrostu przeciwników UE przypomina analogiczną sytuację tuż przed szkockim referendum sprzed roku, kiedy podobnie nagle wzrosła liczba zwolenników separacji, ale tym razem sytuacja jest poważniejsza.

Co prawda, Cameron bardzo dobrze wypadł w debacie z Nigelem Farage, ale kolejna debata, w której Boris Jonson z uśmiechem odpierał personalne ataki już wcale nie była sukcesem kampanii „Remain” (pozostanie).

Sunday Times opisuje rosnącą frustrację Downing Street. Gazeta opisuje, że po ubiegłotygodniowej debacie z Nigelem Faragem, David Cameron przyjechał na drinka na taras Izby Gmin i fetowali go tylko posłowie opozycji, tylko jeden torys pofatygował się by porozmawiać z urzędującym premierem!

Dwie gazety – wspomniany konserwatywny Times i lewicowy The Independent on Sunday piszą o tym, że Downing Street zdało sobie sprawę, że uczynienie ze stosunku do Borisa Johnsona wiodącego tematu referendum i m.in. sięganie po porównania do Donalda Trumpa było błędem, bo stał się on teraz najpopularniejszym politykiem i ataki mają skutek odwrotny od zamierzonego.

Johnson wypadł dobrze w ostatniej debacie, przed którą  odbył razem z dwoma towarzyszącymi mu polityczkami – konserwatystką Andrea Leadsom i socjalistką Gisela Stuart, trening z amerykańskim konsultantem – Brettem O’Donnell’em, pracującym wcześniej dla populistycznego republikańskiego ruchu Tea Party.

Badanie dla Sunday Timesa pokazało, że Boris Johnson prowadzi w tabeli polityków, których wyborcy chcieliby widzieć na stanowisku premiera.

Sytuacja w brytyjskiej polityce przypomina dziś zimną wojnę, co doskonale pokazuje satyryczny rysunek w The Telegraph, nawiązujący do stref okupacyjnych powojennego Berlina.

Pozostałe z : Brexit

Atak na ośrodek POSK w Londynie. Antypolskie graffiti na drzwiach wejściowych

Atak na ośrodek POSK w Londynie. Antypolskie graffiti na drzwiach wejściowych Graffiti o treści wymierzonej w Polaków pojawiło się na drzwiach wejściowych do polskiego centrum POSK w Londynie. Informacje o tym pojawiły się na Twitterze w niedzielę rano, m.in. opublikowała je redaktor „The Economist”, która mieszka w pobliżu. Policja – Czytaj więcej →

STAN GRY PO BREXICIE: Konserwatyści dyskutują o nowym liderze w grupie na Whatsapp, Brytyjscy Eurokraci występują o obywatelstwo Belgii

— PROVIDENT JEST PARTNEREM SERWISU 300POLITYKI O BRYTYJSKIM REFERENDUM http://providentpolska.pl — DONALD NIEZBĘDNY, PREMIER KACZYŃSKI, KONIEC SCHULZA, PIS W EPP- 5 MOŻLIWYCH KONSEKWENCJI BREXITU DLA POLSKI: http://300polityka.pl/news/2016/06/25/donald-niezbedny-premier-kaczynski-koniec-schulza-pis-w-epp-5-mozliwych-politycznych-konsekwencji-brexitu-dla-polski/ — DONALD TUSK W PONIEDZIAŁEK O 11 SPOTYKA SIĘ Z HOLLANDEM, O 15 BĘDZIE JUŻ U MERKEL z premierem Włoch Matteo Renzim. — Czytaj więcej →

Wróćcie do domu polskie szumowiny – rasistowskie ulotki po brytyjskim referendum

Wulgarne, nawet specjalnie zalaminowane ulotki, pojawiły się w okolicach szkoły, do której uczęszcza dużo dxieci polskich imigrantów. Ujawniła to baronessa Sayeeda Warsi, muzułmańska była współprzewiodnicząca Partii Konserwatywnej, która po wcześniejszym zaangażowaniu po stronie LEAVE, oburzona ostrym tonem wobec przedstawicieli innych kultur zmieniła front i przeszła na stronę Camerona. This is Czytaj więcej →

51,9 do 48,1. Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej

51,9 do 48,1. Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej Po podliczeniu wszystkich głosów Brexit stał się faktem. Zwolennicy pozostania w Unii Europejskiej ponieśli porażkę. Za wyjściem opowiedziało się 51,9% Brytyjczyków 17,410,742 głosów, za pozostaniem było 48.1%, czyli 16,141,241 FINAL RESULT: Leave: 51.9%, or 17,410,742 votes, versus Remain: 48.1%, or Czytaj więcej →