PKO Bank Polski został uhonorowany statuetką Strategicznego Mecenasa Roku 2022 Filharmonii Narodowej. Tytuł został przyznany za opiekę sponsorską i wsparcie wydarzeń artystyczno-kulturalnych w jubileuszowym sezonie. Bank wspiera warszawską Filharmonię Narodową w realizacji wielu znakomitych projektów artystycznych i od dziesięciu lat jest jej mecenasem.

 

– Z dumą przyjmuję kolejny, zaszczytny tytuł dla PKO Banku Polskiego – Mecenasa Strategicznego Roku Filharmonii Narodowej w Warszawie. Tym bardziej, że dotyczy on wyjątkowego roku, w którym stołeczna scena obchodziła 120-lecie istnienia, a każde wydarzenie było swoistym świętem muzyki. Filharmonia Narodowa w Warszawie jest silną i rozpoznawalną marką kulturalną, znaną i cenioną w Europie i na świecie. Jest doskonałą wizytówką polskiego dziedzictwa i artystycznych osiągnięć, łącząc bogactwo tradycji z otwartością na nowe zjawiska muzyczne. Wszystko to czyni ją wyjątkowym centrum kultury, któremu wiele pokoleń melomanów zawdzięcza zaproszenie do uniwersalnego świata muzyki i obcowanie ze sztuką w mistrzowskim wykonaniu – powiedziała Iwona Duda, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, odbierając statuetkę z rąk Maestro Andrzeja Boreyko.

 

PKO Bank Polski od lat współpracuje z warszawską Filharmonią Narodową. W mijającym sezonie zrealizowano wyjątkowe wydarzenia. Wśród nich inaugurację jubileuszowego sezonu, koncerty kolędowe z udziałem Chóru Filharmonii Narodowej, koncerty symfoniczne Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą Andrzeja Boreyko a także uroczysty koncert z okazji 120-lecia Filharmonii Narodowej z udziałem dyrektorów artystycznych filharmonii Antoniego Wita, Jacka Kaspszyka i Andrzeja Boreyko.