– Spotkałem się z kierownictwem największych instytucji finansowych. Dokonywaliśmy przeglądu aktualnej sytuacji i wiem, że tam również jest pogłębiona refleksja co do tego, aby oprocentowanie depozytów w bardzo krótkim czasie poszło do góry. Widzę już jaskółki tych spotkań. Wiem, że Bank Pekao SA oferuje już dzisiaj depozyty dla Polaków około 5%, a nawet myślą o wyższym oprocentowaniu – mówił premier Mateusz Morawiecki na Impact’22.

– Mam bardzo konkretny apel do prezesów banków. Koledzy, przebudźcie się – dodawał premier.

W piątek Bank PKO BP poinformował o znaczącym podniesieniu oprocentowania oszczędności:

„PKO Bank Polski przygotował nową ofertę depozytową dla klientów indywidualnych, z oprocentowaniem nawet 5,75 proc. w skali roku. Już 20 maja istotnie zmieni się oprocentowanie Lokaty mobilnej, a najpóźniej 1 czerwca pojawią się kolejne, atrakcyjne cenowo produkty oraz wzrośnie oprocentowanie już istniejących lokat. Nowa oferta skierowana będzie zarówno do obecnych, jak i nowych klientów banku”.

– Wysokie oprocentowanie lokat będzie wyraźnie przekraczało poziomy, jakie dotychczas były dostępne na rynku. Przykładowo, w przypadku miesięcznej lokaty, którą będzie można założyć zdalnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO, bez konieczności odwiedzenia oddziału – oprocentowanie osiągnie poziom 5,75 proc. Nasza propozycja stanowi odpowiedź dla tych klientów, którzy oczekują atrakcyjnych i bezpiecznych rozwiązań oraz produktów adekwatnych do ich aktualnych potrzeb i sytuacji – mówi cytowana w komunikacie prezes PKO BP Iwona Duda.

 

PMM: Wiem, że jest pogłębiona refleksja co do oprocentowania depozytów. Wiem, że Bank Pekao SA oferuje już depozyty dla Polaków około 5%, a nawet myślą o wyższym oprocentowaniu