Bank Pekao wprowadza nowoczesne rozwiązanie dla klientów biznesowych – Księgowość z Żubrem. Platforma online pomoże lepiej kontrolować koszty, bezpiecznie przechowywać dokumenty i skutecznie ściągać należności. 

Bank Pekao S.A. wprowadza do swojej oferty usługę łatwego księgowania online oraz zarządzania finansami firmy na platformie „Księgowość z Żubrem”. To rozwinięcie usług księgowych dla klientów biznesowych banku w oparciu o współpracę z firmą CashDirector.  Dzięki temu możliwe jest udostępnienie klientom biznesowym banku rozbudowanej platformy księgowej. 

Po rejestracji na portalu https://portal.ksiegowosczzubrem.pl potencjalni i obecni klienci Banku Pekao będą mogli bezpłatnie wystawiać i przechowywać faktury, samodzielnie rozliczać się z fiskusem (jeśli prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą), czy też używać elektronicznego obiegu dokumentów, aby lepiej kontrolować koszty i wykonanie budżetu. 

Dodatkowo za pośrednictwem platformy „Księgowość z Żubrem” będzie można zamówić obsługę księgową firmy CashDirector i zlecić wszystkie sprawy podatkowe profesjonalnej księgowej, która weźmie odpowiedzialność za kontakty z urzędami.

– Rozliczenia księgowe stanowią nieodłączny element prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Dzięki podpisanej umowie z CashDirector klienci Banku Pekao otrzymają usługę księgową, która maksymalnie ułatwia i przyspiesza realizację obowiązków spoczywających na barkach przedsiębiorców. Dodatkowo pośród dostępnych pakietów znajdują się usługi tj. ściąganie należności od kontrahentów, planer nadchodzących płatności czy funkcja pozwalająca na śledzenie i planowanie budżetu firmy, które dla klientów mikro są usługą przydatną i wzmacniającą atrakcyjność produktu. Na koniec tego roku zaplanowaliśmy integracje usług księgowych z bankowością internetową Pekao 24, które pozwolą w prosty sposób przejść z poziomu faktury do jej opłacenia dzięki jednemu logowaniu. W dobie digitalizacji takie rozwiązania łączące usługi księgowe oraz bankowe pozwalają zaoszczędzić tak ważny dla przedsiębiorców czas – mówi Michał Karczewski, dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego w Banku Pekao S.A.

Nieustannie staramy się pracować nad atrakcyjnością oferty Banku Pekao dla naszych mikrofirm i być dla nich bankiem pierwszego wyboru. Tym bardziej cieszymy się, że z początkiem roku udało nam się udostępnić dla nich kolejną nowość w postaci „Księgowości z Żubrem”. Dzięki współpracy z firmą CashDirector klienci biznesowi Banku Pekao prowadzący uproszczoną księgowość, mogą w bardzo dobrej cenie (po okresie próbnym, już za 9 zł netto miesięcznie), skorzystać z pakietu usług księgowych, który umożliwia samodzielne rozliczanie się z ZUS, czy urzędem skarbowym. Oferta pakietów księgowych obejmuje także bardziej rozbudowane funkcjonalności, takie jak ściąganie płatności, czy planer płatności – jesteśmy przekonani, że część naszych klientów zdecyduje się na bezpłatne wypróbowanie wybranych rozwiązań. W ofercie dla klientów Banku Pekao są także rozwiązania umożliwiające obsługę telefoniczną z księgową mówi Arkadiusz Skrodzki, kierownik Zespołu Produktów Depozytowych i VAS w Banku Pekao S.A. 

Usługi dostępne na platformie „Księgowość z Żubrem” świadczy firma CashDirector, dostarczająca od ponad 10 lat, dla ponad 100 tys. firm, profesjonalne rozwiązania w zakresie szeroko rozumianej księgowości. 

Mamy obecnie okazję współpracować z jednym z największych banków w Polsce, posiadającym największą w kraju bazę klientów firmowych. Jest to dla nas wyróżnienie i  szansa na dostarczenie jeszcze lepszej, dopasowanej do oczekiwań przedsiębiorców usługi zarządzania finansami firmy. Jestem przekonana, że klienci Banku Pekao docenią efekty naszej współpracy – mówi Patrycja Strzelecka, współwłaścicielka CashDirector. 

Platforma „Księgowość z Żubrem” przeznaczona jest dla obecnych i potencjalnych klientów biznesowych Banku Pekao. Po aktywowaniu konta na stronie https://portal.ksiegowosczzubrem.pl, klient otrzymuje dostęp do całej gamy funkcjonalności w pakietach księgowości samodzielnej lub w pakietach obsługi zewnętrznej przez wyspecjalizowane księgowe CashDirector. Wszystko w zależności od potrzeb oraz poziomu wiedzy i doświadczenia przedsiębiorcy. 

Przez pierwszych 30 dni klient otrzymuje za darmo dostęp do tzw. Pakietu Biznes, który pozwala na: 

  • nielimitowane wystawianie faktur krajowych i zagranicznych oraz faktur cyklicznych,
  • pilnowanie należności od kontrahentów, 
  • kontrolę kosztów i archiwum dokumentów, 
  • korzystanie z planera płatności na kolejne 4 tygodnie 
  • korzystanie z modułu do samodzielnego prowadzenia księgowości (o ile nie zleciło się tego specjaliście CashDirector).

W ciągu kilku następnych miesięcy Bank Pekao wraz z CashDirector planuje podnieść atrakcyjność oferty i wprowadzić możliwość wygodnego opłacania faktur z poziomu aplikacji bankowej. 

W drugiej połowie 2022 r. użytkownicy dawnego serwisu do fakturowania „Chmura Faktur” zostaną (po wyrażeniu odpowiedniej zgody) automatycznie przeniesieni do platformy „Księgowość z Żubrem”. Będzie to dla nich zdecydowana zmiana na plus, ponieważ nowa platforma banku we współpracy z CashDirector oferuje dużo szerszy pakiet usług i funkcjonalności w porównaniu do poprzedniego serwisu.

Szczegółowe zasady i warunki, w tym cennik usług oraz regulamin promocji dostępne są na stronach Księgowość z Żubrem – Bank Pekao S.A. oraz www.ksiegowosczzubrem.pl.