PKO Bank Polski planuje istotne zmiany w ofercie depozytowej dla klientów indywidualnych. Nowe, wyższe stawki oprocentowania lokat mogę sporo zmienić na rynku. PKO BP ma największy portfel depozytów ludności. Jego udziały rynkowe przekraczają w tej kategorii 22% – dowiedziała się 300POLITYKA ze źródeł zbliżonych do banku. 

Bank postanowił dokonać weryfikacji dotychczasowej polityki i od 22 kwietnia 2022 zaproponować zupełnie nowe warunki lokat pieniężnych dla klientów indywidualnych.

PKO BP jako pierwszy z dużych graczy zdecydował się na znaczące podniesienie oprocentowania depozytów i to we wszystkich kategoriach. Najwyższe stawki zaproponuje klientom, którzy zdecydują się przenieść swoje środki od konkurencji. Będą mogli zarobić na 12 miesięcznej lokacie nawet do 3,3%. Bank zaproponuje równolegle krótszy, 3 miesięczny produkt na nowe środki z równie atrakcyjnymi na tle rynku stawkami do 2,5%.  Szczegółowe parametry oferty uzależnione będą od segmentacji i preferencji klientów. Natomiast wszyscy klienci korzystający z aplikacji mobilnej będą mogli skorzystać z 3 miesięcznej Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 2,5% z limitem do 20 tysięcy złotych – słyszymy.