To za daleko pan zdecydowanie poszedł. Jestem w biznesie, budujemy duży biznes, bardzo mocno się rozwijamy. Ten biznes musi mieć pewną ciągłość, przy tak poważnych decyzjach, więc to daleko idące myślenie – mówił Daniel Obajtek w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM.

Żadna decyzja nie zapadła. Tak podkreślam jeszcze raz, biznes, biznes, tak duży biznes również nie tylko jest w samym sobie, ale również rozwija nasz kraj. W związku z tym bardzo mocno działamy, rozwijamy się, a jeżeli mówimy o takich słowach, sformułowaniach, to tylko jest wyłącznie prowadzić taką atmosferę skłócenia. Z premierem [Morawieckim] nie mam żadnej atmosfery skłócenia. Współpracujemy. Tak duży biznes musi również współpracować, choćby nawet politycznie, na zewnątrz i również też współpracujemy z premierem. Na pewno nie damy się rozgrywać w tym zakresie, bo to tylko i wyłącznie rozgrywanie – mówił dalej prezes PKN Orlen.

Jeżeli by ktoś przeczytał ten wywiad w całości, to wyraźnie premier Kaczyński mówi o biznesie, o dużym biznesie, mówi o ciągłości tego biznesu. I nigdy na temat premierowania z premierem Jarosławem [Kaczyńskim] nie było prowadzonych rozmów. Rozmawiamy, ale o gospodarce, o wizji na gospodarkę, bo to jest ważne. Zawsze sądzę, że nie ma silnego kraju bez silnej gospodarki – zaznaczył.

Nie żałuję tej decyzji [o zakupie Polska Press] i jeszcze raz podkreślam. Chcemy być europejczykami, jesteśmy europejczykami. Chcemy porównywać się do innych gospodarek i właśnie tak się buduje inne gospodarki. Ten biznes się przeplata. Nie ma dzisiaj dużego biznesu, który by się nie przeplatał. Nie ma dzisiaj dużego biznesu, który nie budowałby nowoczesnych kanałów informacyjnych. I oczywiście, nie wiem, opozycja, niektórzy posłowie i to już mają takie urojenia wręcz. Wszystko wiążą z polityką, nawet każdą decyzję w biznesie wiążą z takim politykierstwem i to nie jest dobre dla ojczyzny. To fatalne dla biznesu – mówił Daniel Obajtek.

Jeżeli wszyscy uważamy się za europejczykami, popatrzmy jak biznes na świecie jest skonstruowany. Popatrzmy jak ten biznes się przeplata. Mamy mieć taki biznes, że wiecznie mamy klepać to samo, a potem przychodzi syndyk masy upadłościowej i wyłącza światła, a potem wrzeszczymy o pomoc publiczną? No nie, budujemy nowoczesny biznes, a nowoczesny biznes, tak duży biznes, również buduje się poprzez budowę nowoczesnych kanałów informacyjnych – zaznaczył.