Hasłem dzisiejszej konferencji prasowej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego było „Dzisiaj Rybnik, jutro Polska”. W swoim przekazie lider Prawa i Sprawiedliwości skoncentrował się na pojęciu „praca”. Jak mówił, to wyborcze zwycięstwo udowodniło, że wyborcy dobrze reagują na ofertę PiS właśnie dotyczącą pracy.

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na słaby wynik kandydata SLD oraz fakt, że Leszek Miller (w przeciwieństwie do Donalda Tuska, który nie przyjechał do Rybnika) pojawił się by pomóc Krzysztofowi Sajewiczowi. „PiS pokazał, że może wygrywać także na bardzo trudnym dla siebie terenie, gdzie do tej pory nie” – mówił lider Prawa i Sprawiedliwości.

Ten sukces – jak stwierdził Kaczyński – to wynik tego, że po pięciu latach rządów Platforma zawiodła ludzi, w szczególności  ludzi pracy, dla których nie ma żadnej propozycji. „Jednocześnie SLD które zgłasza się nachalnie z taką ofertą jest całkowicie odrzucane. PiS reprezentuje dzisiaj ludzi pracy. Ma dla nich ofertę”. Pod tym samym hasłem odbędzie się też kongres programowy partii  na Śląsku. Jak powiedział, PiS dba o wszystkich Polaków,a nie tylko o garstkę, którzy dorobili się najbardziej. Kaczyński zapowiedział także inne przedsięwzięcia związane z pracą.

Prezes PiS nie chciał komentować informacji „Do rzeczy” o wykryciu innych niż trotyl materiałów wybuchowych na wraku tupolewa.

fot. transmisjepis.pl